A Juventus elvitte Firenzéből a három pontot

5 hónap ezelőtt 5

A második helyen álló Juventus 1–0-ra győzött a Ferencvárossal azonos Konferencia-liga csoportban szereplő Fiorentina vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A violák már a mérkőzés 10. percében hátrányba kerültek, Filip Kosztics előkészítése után Fabio Miretti talált a kapuba. A 20 éves középpályás a 43. élvonalbeli mérkőzésén az első gólját szerezte.

A találat döntőnek bizonyult, hiába játszott mezőnyfölényben a Fiorentina, melynek játékosai sortűzszerűen szinte minden szögből és távolságból megpróbáltak kifogni a torinói kaput őrző Wojciech Szczesnyn. A nem kevesebb mint 25(!) hazai gólszerzési kísérlet ellenére sem tudtak egyenlíteni a hazaiak (0–1).

Sikerével a Juventus feljött a tabella második helyére, megelőzve a hétvégén az Udinese ellen betliző AC Milant, míg a Fiorentina sorozatban a harmadik bajnoki vereségét szenvedte el, s visszacsúszott nyolcadiknak.