A végén jött a dráma, a Juventus várja az élről az új időszámítást

6 hónap ezelőtt 15

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójában a Juventus drámai körülmények között csak legyőzte a Veronát, ezzel élre állt a tabellán.

A rekordbajnok az első negyedóra végén jutott először előnyhöz, de sokáig nem örülhetett, Moise Kean találatát ugyanis videózás után les miatt elvették.

Hiába jöttek futószalagon a lehetőségek, újabb találat a szünetig nem is esett, a fordulást követően viszont ismét jött Kean és a gólöröm, de a videózás ezúttal egy véleményes szabálytalanság miatt érvénytelenítette a gólt.

Ment előre rendületlenül a házigazda, de úgy festett, ezen a meccsen semmi sem jön össze, még a 97. percben is kibabrált a kapufa Arkadiusz Milik fejesénél a Juvéval, de a kipattanót Andrea Cambiasso már belőtte a kapu torkából, így a 30. kapura lövés már csak meghozta az áttörést (1–0).

Sikerével a Juventus megelőzte a vasárnap pályára lépő milánói csapatokat a tabellán, így az első helyen várhatja a hajnali óraátállítást.

Serie A, 10. forduló

Sassuolo–Bologna 1–1

Lecce–Torino 0–1

Juventus–Verona 1–0

Az élmezőny állása: 1. Juventus 23 pont (16–6), 2. Inter 22/9 meccs (24–5), 3. Milan 21/9 (16–9), 4. Napoli 17/9 (20–10), 5. Fiorentina 17/9 (18–13), 6. Atalanta 16/9 (15–8)