Bondár Anna top 100-as játékost legyőzve jutott be a canberrai torna negyeddöntőjébe

4 hónap ezelőtt 11

A WTA 125-ös canberrai tenisztornán már negyeddöntős Bondár Anna, aki a 2. fordulóban a brit Jodie Burrage-t győzte le három szettben.

A világranglistán 118. Bondár Anna biztató játékkal, három szettben győzött magyar idő szerint szerda éjszaka az ausztráliai Canberrában. A magyar teniszező a nála előkelőbb helyen, a 99. pozícióban jegyzett Jodie Burrage ellen aratott győzelmet. Az első szettet még Bondár nyerte 6:4-re, de a folytatásban a brit akarata érvényesült, a második parti az övé lett 6:3 arányban, így következhetett a döntő játszma.

Ebben viszont már újra Bondár volt a jobb, a fontos pillanatokban jól koncentrált, összesen 11 fogadóelőnyt hárított a mérkőzésen, megszerzett adogatóelőnyét pedig megőrizte, így 2 óra 6 perc játék után megnyerte a mérkőzést. A canberrai torna negyeddöntőjében a világranglista-108. Katie Volynets lesz a magyar teniszezőnő ellenfele.