Hat éve nem történt olyan Novak Djokoviccsal, mint most Ausztráliában

4 hónap ezelőtt 11

A jelenlegi világelső Novak Djokovics a szezonfelvezető tornák egyikén, a United Cup-on szenvedett vereséget Alex De Minaur ellen. Ezzel 48 mérkőzéses győzelmi sorozata végére ért a szerb klasszis – amely az Ausztráliában játszott mérkőzéseket illeti.

Karrierje egyik legnagyobb győzelmét aratta Alex De Minaur szerdán, miután két szettben győzte le a világelső Novak Djokovicsot. A Perthben rendezett, 6:4, 6:4-re végződő mérkőzés több mint másfél óráig tartott, amely lezárta a szerb teniszező ausztráliai győzelmi sorozatát.

Novak Djokovics – aki egyébként csuklósérüléssel bajlódik jelenleg – utoljára 2018-ban szenvedett vereséget a kontinensen, azóta 48 mérkőzést nyert meg sorozatban, de most újra legyőzőre talált. De Minaur sikerével Ausztrália 1–0-ra vezet a United Cup negyeddöntőjében.

Az év első Grand Slam-tornája, az Australian Open január 14-én kezdődik. A férfiak egyesének főtábláján Marozsán Fábián és Fucsovics Márton egészen biztosan elindul.