Hatalmas meglepetés a kézilabda-világbajnokságon, a magyaroknak jól jöhet a horvát botlás

5 hónap ezelőtt 15

A női kézilabda-világbajnokság pénteki mérkőzéseinek legnagyobb meglepetését okozta az A csoport első összecsapása: a szenegáli nemzeti csapat 22–22-es döntetlent játszott a három évvel ezelőtti Európa-bajnokság meglepetés együttesével, a horvát válogatottal. Ez a pontvesztés a mieinknek pedig még fontos lehet a későbbiekben. A késő esti Dánia–Szerbia pedig ugyancsak a vártnál ellentétesen zajlott, ugyanis a társházigazda szinte végig hátrányban játszott, csupán a második félidőben tudta megfordítani az állást.

Délnyugati szomszédunk egyik vetélytársa lehet idén is a nemzeti csapatunknak az olimpiai selejtezőt jelentő, legjobb nyolc közé jutás szempontjából.

A horvátok az egész mérkőzés során gyengén védekeztek és támadásban is hibát, hibára halmoztak, az afrikai együttes pedig élt a kapott lehetőségekkel és a kapuban Justicia Toubissa fantasztikus védéseket mutatott be, így kétgólos előnnyel, 11–9-es állással mehettek pihenőre a zöld mezesek.

Szenegál szinte végig uralta a találkozót, az európai csapat csupán az 57. percben tudta megszerezni ismét az egyenlítést érő találatot, méghozzá 0–0 után– amikor már Szenegál elhasználta minden erejét –, tehát mondhatni inkább örülhetnek az egy pontnak a horvátok. Katarina Jezicék még így is megnyerhették volna a találkozót, hiszen a győzelemért támadtak, de nem sikerült gólt szerezni, így 22–22 lett a végeredmény.

A C csoportban a dél-koreaiak 27–16-ra verték Grönland együttesét. Illetve ugyancsak fölényes, 31 gólos győzelmet arattak a brazilok (46–15).