Ilyen létezik? A Manchester United a 100. percben még vezetett, mégis kikapott!

3 hét ezelőtt 22

palmer

Alighanem az idény egyik, ha nem a legnagyobb fordulatát hozta a Chelsea–Manchester United rangadó az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójának csütörtök esti mérkőzésén.

A házigazda londoniak remekül kezdték a meccset, Conor Gallagher már a negyedik percben vezetést szerzett, negyedórával később pedig Cole Palmer értékesítette higgadtan a büntetőjét (2–0).

Bő fél óra után ébredeztek a „vörös ördögök”, Alejandro Garnacho révén, majd Enzo Fernández lövését hárította André Onana, mielőtt Diego Dalot beadását Bruno Fernandes a hálóba csúsztatta (2–2).

Gallagher még a szünet előtt visszavehette volna a vezetést, de Onana kapufára ütötte a lövését, a fordulást követően viszont a United előtt adódtak lehetőségek, a játékrész derekán pedig Antony beadását Garnacho fejelte a hálóba, már a vendégek vezettek (2–3)!

A végjátékra érkezett a finoman szólva sem közönségkedvenc Mason Mount is korábbi klubja ellen a pályára, nem is játszott rosszul, és semmi sem utalt arra, hogy a manchesteriek sikere veszélyben forogna.

Aztán a nyolcperces ráadás végéhez közeledve Diogo Dalot esett rá ellenfelére, amiért újabb büntetőt kapott a Chelsea, Cole Palmer pedig végül a 100. percben a bal alsóba lőtt (3–3).

És még nem volt vége! A 101. percben Palmer lövése egy védőn megpattanva ismét a vendégek kapujában kötött ki, így a kétgólos előnyét elherdáló, és a 100. percben még hátrányban lévő Chelsea végül 4–3-ra megnyerte a rangadót!

A nap másik meccsén a Liverpool szintén fordulatos meccsen 3–1-re győzött, és visszavette a vezetést a tabellán.

Premier League, 31. forduló

Liverpool–Sheffield United 3–1 (Núnez 17., Mac Allister 76., Gakpo 90., ill. Bradley 60. – öngól)

Chelsea–Manchester United 4–3 (Gallagher 4., Palmer 19., 100., 101. – az első kettőt 11-esből, ill. Garnacho 34., 67., B. Fernandes 39.)

Az élmezőny állása: 1. Liverpool 70 pont/30 meccs (70–28), 2. Arsenal 68/30 (72–24), 3. Manchester City 67/30 (67–29), 4. Aston Villa 59 (63–46), 5. Tottenham 57/30 (62–44), 6. Manchester United 48/30 (43–44), ...10. Chelsea 43/29 (53–50)

(Borítókép:  Mike Hewitt/Getty Images)