Rafael Nadal lemosta a pályáról 16 éves ellenfelét, egyetlen játékot bukott

1 hét ezelőtt 11

Rafael Nadal bejutott a második fordulóba az ezres kategóriájú madridi salakpályás tenisztornán, miután két szettben győzelmet aratott a szabadkártyás Darwin Blanch ellen.

A spanyolok 22-szeres Grand Slam-tornagyőztes sztárja a nyitókörben a mindössze 16 éves Darwin Blanchcsel találkozott: a köztük lévő 21 éves és 117 napos korkülönbség immár az ezres besorolású tornák legnagyobbja.

A 37 esztendős, ötszörös madridi bajnok hazai kedvenc aztán az egész mérkőzésen egyértelmű fölényben volt, gyakorlatilag az első labdamenettől kezdve semmi esélyt nem adott amerikai tinédzser riválisának, így 66 perc alatt 6:1, 6:0-ra nyert.

Rafael Nadal

Fotó: Getty Images

A Madridban huszadik alkalommal szereplő Nadalra a következő körben az a tizedik helyen kiemelt ausztrál Alex de Minaur vár, akitől múlt héten Barcelonában két szettben kikapott. A tornán szintén második körbe jutott még szerdán Marozsán Fábián, aki pénteken lép pályára a 21. kiemelt Francisco Cerundolo ellen.