Rossz hatással volt a nők alkoholfogyasztására a járványos időszak

2 hét ezelőtt 21

Bryant Shuey, a Pittsburgh Egyetem adjunktusa szerint az elmúlt évtizedben nőtt az alkoholfogyasztás a nők körében, különösen a járvány idején, a férfiakhoz képest - írja a CNN híradása alapján az Economx. A szakember elmondta, az alkoholfogyasztás növekedése valószínűleg hozzájárul a valóban súlyos, alkohollal összefüggő májbetegséghez, hangulati zavarokhoz, alkohol-megvonási problémákhoz, valamint szív- és gyomorproblémákhoz, ezt egy tanulmány is kimutatta.

Az orvos szerint a romlás egyik fő oka a járvány idején az egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés hiánya lehet. A nők, akiknek a pandémiát megelőzően alkohollal kapcsolatos gondjaik alakultak ki, elveszíthették a kapcsolatot a járóbeteg-ellátójukkal, az alkoholfüggőség-kezelő központtal vagy az Anonim Alkoholisták támogató csoportjával, ami aztán még nagyobb bajba sodorta őket.

Kutatások bizonyítják, hogy az elmúlt évtized folyamán kétszeres sebességgel nőtt azon 35-50 év közötti nők aránya, akik egyszerre öt vagy annál több italt fogyasztanak el, mint a férfiak esetén,

és ez a tendencia a világjárvány idején csak romlott.

A diagnózisok 54-66 százaléka az alkohollal összefüggő májbetegségek szövődményeit mutatták, mint például a cirrózis, azaz a májzsugor. Az alkoholmegvonás és az alkohollal összefüggő hangulatzavarok miatti megbetegedések 29-39 százalékot tették ki - írja a lap.

A tanulmány szerint az alkohollal kapcsolatos kórházi kezelések 3-5 százaléka volt kardiomiopátia vagy szívritmuszavar miatt, míg 1-3 százaléka az alkohol okozta gyomorvérzés miatt. Igaz, hogy a tanulmány nem tudta meghatározni a pontos okot, Ibraheem Karaye, a New York-i Hempstead-i Hofstra Egyetem népegészségügyi adjunktusa szerint magyarázat lehet, hogy a nőknek már a világjárvány előtt is gondjaik voltak az itallal.