Sallói ismét gólt szerzett, vezérletével már negyeddöntő a Sporting KC az MLS-ben

5 hónap ezelőtt 8

A negyeddöntőbe jutott az észak-amerikai profi labdarúgóligában a Sallói Dánielt is foglalkoztató Sporting Kansas City, miután az idegenbeli 4–1-es sikere után hazai pályán is nyerni tudott az alapszakasz nyugati konferenciáját megnyerő St. Louis City ellen.

Sallói az október 30-án játszott első mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is gólt szerzett, a hazai mérkőzés 73. percében volt eredményes Gadi Kinda átadásából. A négyszeres magyar válogatott támadó az idényben a 41. tétmérkőzésén lépett pályára az SKC színeiben és a tizedik találatát jegyezte.

Az elmúlt hetekben remek formát mutat a 27 éves labdarúgó, az elmúlt öt tétmeccsén ugyanis már az ötödik kanadai pontját hozta össze. Érdekesség, hogy az alapszakasz hajrájában is volt egy gólpassza a St. Louis ellen, akkor viszont még a Sporting Kansas City kapott ki 4–1-re...

Az SKC következő ellenfele a Real Salt Lake–Huston Dynamo párharc győztese lesz. A Huston az első meccset 2–1-re nyerte odahaza.

LABDARÚGÁS, EGYESÜLT ÁLLAMOK
MLS, rájátszás, negyeddöntő, visszavágók
Sporting Kansas CIty–St. Louis City 2–1 (Ndembe 45+1., Sallói 73., ill. Pompeu 86.)